Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,582.40 0.81%    GRNT 855.55 -0.33%    KMB 2,829.75 -0.06%    MPT 28,600.00 -1.38%    OHB 5,475.43 -0.45%    RZUS 120.00 -6.25%    STB 943.41 0.29%    TEL 272.00 -0.37%    TNB 13,491.54 -0.04%    TTK 826.42 0.4%    ZPKO 2,635.00 0.15%    

Марка: Мбапе кариерата нема да ја продолжи во Реал Мадрид, туку во ПСЖ

Време: 08:26

Датум: август 11, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Фудбалскиот вундеркинд Килијан Мбапе кариерата нема да ја продолжи во Реал Мадрид туку во ПСЖ, тврди „Марка“.

Според истиот извор тој имал договор со Реал, но семејството одлучило дека за него е најдобро да остане во Франција и ќе се пресели во ПСЖ, екипа која минатат недела за 222 милиони евра го купи Нејмар.

Во француските медиуми се шпекулира дека екипата од престолнината на Монаку ќе му плати 160 милиони евра, плус 20 милиони евра низ разни бонуси.

Мбапе минатата сезона постигна 27 голови и имаше 17 асистенции на 59 натпревари за Монако.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Goldman Sachs забележа пад на профитот во третиот квартал

  Goldman Sachs забележа пад на профитот во третиот квартал

  Американската инвестициска банка „Goldman Sachs“ забележа 3% пад на профитот за третиот квартал, соопшти „Ројтерс“, а растот од инвестициското банкарство беше засенето од послабите приходи…

 • ЕУ увезла храна за 101 милијарда евра во 2016-та година

  ЕУ увезла храна за 101 милијарда евра во 2016-та година

  Во 2016-та година земјите од Европската унија (ЕУ) увезле храна во вкупна вредност од 101 милијарди евра, покажуваат податоците на „Евростат“. Главно од трети страни…

 • Како да согорите 150 калории за само 8 минути? (видео)

  Како да согорите 150 калории за само 8 минути? (видео)

  Овој кардио тренинг од само 8 минути ќе ви помогне да се ослободите од вишокот сало околу стомакот. Иако звучи предобро за да биде вистиното…

 • Речиси преполовени кинеските странски инвестиции

  Речиси преполовени кинеските странски инвестиции

  Кинеските нефинансиски директни инвестиции во странство (ОДИ) паднаа во периодот јануари-септември за 41,9 отсто на 78,03 милијарди долари во однос на истиот период минатата година,…

 • Македонија ќе биде домаќин на Норвешка на 11-ти ноември

  Македонија ќе биде домаќин на Норвешка на 11-ти ноември

  Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на 11-ти ноември ќе одигра пријателски натпревар со селекцијата на Норвешка на арената „Филип Втори“ во Скопје. Македонија досега има одиграно…

 • Бараж дерби Шведска-Италија, Хрватска против Грција

  Бараж дерби Шведска-Италија, Хрватска против Грција

  ФИФА во своето седиште во Цирих во вторникот ги извлече двојките за баражот за пласман на Светското првенство во Русија. Ждрепката ги спои Северна Ирска…

 • Бошковски повеќе не е тренер на Еурофарм Работник

  Бошковски повеќе не е тренер на Еурофарм Работник

  Ракометниот клуб Еурофарм Работник на својата интернет-страница објави дека Андон Бошковски повеќе не е тренер на клубот. Соработката била раскината поради лична и спортска природа…

 • Rovio ги обединува Angry Birds со Iron Maiden

  Rovio ги обединува Angry Birds со Iron Maiden

  „Rovio Entertainment“, инвеститорот на мобилната игра „Angry Birds”, кој беше оценет на 1 милијарда долари минатиот месец во рамките на примарната јавна понуда, се здружил…

 • Успехот може да се опише со овие осум зборови

  Успехот може да се опише со овие осум зборови

  За успехот и како да се стигне до него стално се зборува. Можеби клучот за успехот е во овие осум зборови. Од различни страни може…

 • Одличен домашен рецепт за маска за брз и здрав раст на косата

  Одличен домашен рецепт за маска за брз и здрав раст на косата

  Дали некогаш сте се запрашале зошто јајцата, бананите, медот и пивото се добри за косата? Затоа ви го претставуваме овој рецепт, тој ќе ви одговори…