Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 07.08.2017 до 13.08.2017

Време: 10:47

Датум: август 7, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е период во кој се можни компликации на деловен план.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате дека партнерот ќе биде некако мистериозен и затворен во контекст со вас.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со несоница, концентрација, замор.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која нема да можете да се потпрете на ветувањата и зборовите на вашите соработници.

ЉУБОВ: На полето за љубов емоциите ви се возвратен, но како да не е се како што треба.

ЗДРАВЈЕ: Нагласени проблеми со нервниот систем, циркулацијата, грчеви во мускулите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можете да очекувате период во кој ќе постојат многу недоразбирања со вашите надредени.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така не е сјајна, пред се бидејќи не сте сигурни во своите чувства и чудно се однесувате кон партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грбот, не дигајте терет.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Планиравте патување во странство, но нема да излезе се онака како што сте очекувале.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, саканото лице смета дека сте претерано склони кон фантазии и дека ви недостасува реален увид во нештата.

ЗДРАВЈЕ: Одлично, внимавајте на алкохолот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Имате полно сила и енергија, треба да се потпрете на себе а не на другите. Периодот не е поволен за позајмици и кредити.

ЉУБОВ: На полето за љубов можни се проблеми поради суета или љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Најдобро е физички да сте поактивни и правилно да го трошите вишокот на енергија.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате чувство дека не можете да се потпрете на никого, и најверојатно ќе испадне дека сте во право.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е нејасна и за вас и за партнерот, се се променило и повеќе не знаете каде води тој однос.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите или урогениталниот тракт.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: На деловен план кај вас владее многу необична ситуација, имате впечаток дека многу нешта се промениле.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта не ве очекуваат некои претерано важни случувања.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот ви е ослабен и склони сте на бројни тешкотии.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Таман кога се понадевавте дека ќе можете да се потпрете на факторот среќа, ќе се случи ситуација која ќе ви го покаже спротивното.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекуваат интересни случувања или флерт со зафатено лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со кардиоваскуларниот систем, повишен притисок.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Можно е да имате некои лични внатрешни несигурности кои негативно ќе се одразат на вашата работа.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така е нестабилна, особено ако сте во брак или долга врска.

ЗДРАВЈЕ: Променливо, можни проблеми со стомакот, органите за варење.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Ако сте планирале кратки патувања подобро е да ги одложите. Можна е некоја мала загуба.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, ве очекува флерт со лице кое на некој начин сеуште ви е непознато.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со дишните патишта, белите дробови, синусите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Полето за финансии ви е многу променливо и нема се да биде онака како што вие очекувате.

ЉУБОВ: На полето за љубов вие имате голема дилема. Стабилноста на вашата врска сега може да биде под голем знак прашање.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со хормоните или штитната жлезда.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Најдобро е сега да не се занимавате со работа. Земете слободни денови или одмор. Периодот е неповолен.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е под знак прашање, ќе биде или не. Треба да расчистите некои работи.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен ќе ви биде пределот околу главата, очите, челото.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

  Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија. ЉУБОВ: Доколку веќе…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

  Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани…

 • Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

  Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

  Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува…