Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    

Луксузна вила во близина на Москва вредна 80 милиони долари (фото)

Време: 13:47

Датум: јули 17, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

ruvi1

Доколку сте љубител на луксузот и луксузниот животен стил, тогаш многу добро знаете што се ja прави една вила да е луксузна…

Од величенствен стил на градбата, современиот декор и уметничките дела, гламурозниот мебел и префинетите детали, една луксузна вила мора да го содржи најдоброто од се.

Една вила посебно се издвојува по својот луксуз, а се наоѓа во Соколов, на два километри од Москва. Во прашање е современа мега-вила, која потсетува на палата од старите времиња, кога грандиозноста и гламурот биле обележје на богатите и успешни луѓе. Таа од неодамна е ставена на продажба, а со цената од 80 милиони долари, таа стигна и до листата на најскапи домови во Русија.

Има околу 3.000 метри квадратни простор, кој се простира на приватен имот од седум хектари. Кога ќе влезете внатре во вилата, на момент ќе се вратите во добрите стари времиња, поради совршеното грандиозно фоаје кое се простира на два ката и кое го красат двојни скалила.

Оваа вила има пет сјајно декорирани спални соби и 14 бањи. Нема потреба да нагласуваме дека нејзините ентериери се ремек дела на декорирањето и дизајнот, со екстремна внимателност посветена на деталите и декорацијата. Доколку се одлучите да ја купите оваа вила, знајте дека треба да си ја донесете само облеката и вашите лични предмети, бидејќи на продажба е ставена во потполност наместена.

ruvi2

ruvi3

ruvi4

ruvi5

ruvi6

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Посетете го рајот – Conrad Rangali Island Resort (фото)

  Посетете го рајот – Conrad Rangali Island Resort (фото)

  За убавините на ова место може многу да се пишува, но во суштина доволен е само еден збор – рај! Симпатичните вили сместени во азурните,…

 • Taj Exotica Resort & Spa – Егзотичен хотел на Малдивите (фото)

  Taj Exotica Resort & Spa – Егзотичен хотел на Малдивите (фото)

  „Taj Exotica Resort & Spa“, место во кое ќе доживеете незаборавни моменти….. Кога ќе слетате на Малдивите, потребни ви се само 15 минути возење со…

 • Хотел во центарот на Амстердам кој ќе ги задоволи сите (фото)

  Хотел во центарот на Амстердам кој ќе ги задоволи сите (фото)

  Со локација на обалата на реката Амстел, во центарот на главниот град на Холандија овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби. Амстердам веќе е…

 • Луксузен одмор на Бали – Samabe Bali Suites & Villas (фото)

  Луксузен одмор на Бали – Samabe Bali Suites & Villas (фото)

  Сместен на карпите на јужниот дел на Нуса Дуе, со поглед на прекрасните бели песочни плажи и тиркизната вода, „Samabe Bali Suites & Villas“ е…

 • Луксузниот Mandarin Oriental Hotel во Бодрум (фото)

  Луксузниот Mandarin Oriental Hotel во Бодрум (фото)

  Бодрум е навистина фасцинантно место, со Рајски залив, прекриен со бели песочни плажи… Овде ви се овозможуваат прекрасните контрасти на деловите од стариот град и…

 • Модерниот хотел „Seven4One“ во Калифорнија (фото)

  Модерниот хотел „Seven4One“ во Калифорнија (фото)

  Уживајте во сонцето и океанскиот ветер, обновете ја својата енергија и подгответе се за новите предизвици… Доколку се одлучите за Калифорнија како ваша дестинација, би…

 • Прекрасниот хотел Sofitel Kairo El Gezirah (фото)

  Прекрасниот хотел Sofitel Kairo El Gezirah (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Луксузна летна дестинација – „Elounda Mare Hotel“ (фото)

  Луксузна летна дестинација – „Elounda Mare Hotel“ (фото)

  Карактеризиран со тиркизните води на Егејското море, луксузниот „Elounda Mare Hotel“ е сместен во срцето на бујните градини, на грчкиот остров Крит… Нудејќи совршен баланс…

 • Луксузното одморалиште CоrdeValle Resort (фото)

  Луксузното одморалиште CоrdeValle Resort (фото)

  Во планините на Санта Круз во близина на Сан Хозе, ќе наидете на шармантниот CоrdeValle Resort… Станува збор за елегантно одморалиште каде гостите можат да…

 • За оние кои сакаат луксузен одмор – Saint-Barth Isle de France (фото)

  За оние кои сакаат луксузен одмор – Saint-Barth Isle de France (фото)

  Сент Барт е една од најатрактивните дестинации на Карибите, а посебно е популарна меѓу богатите и познатите личности… После три години реновирање, луксузниот хотел „Saint-Barth…