Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 534.00 -1.11%    ALK 7,277.39 -0.99%    GRNT 780.00 -0.44%    KMB 2,630.26 -1.28%    LOTO 582.00 -3%    MPT 26,337.50 -0.03%    OHB 4,600.00 -5.18%    RMDEN14 92.20 0%    RMDEN15 94.90 -0.11%    SBT 1,928.00 -2.97%    STB 916.57 -0.33%    TEL 270.00 -0.71%    TNB 13,407.59 -0.48%    TPLF 1,560.00 -1.48%    ZPKO 2,601.00 0%    

Најбрзиот Android телефон (видео)

Време: 11:48

Датум: јули 15, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пред извесно време техноблогерите го определија „HTC U11“ како најбрзиот уред на пазарот.

Денес можеме практично да го докажеме тоа со помош на колегата од „Jerome Ortega“ – „YouTube“ корисник кој објави видео со споредба на „HTC U11“, „Galaxy S8“, „LG G6“, „OnePlus 3T“ и „Google Pixel XL“, разгледувајќи ја брзината на работа во нивната примена.

Отпрвин бил одржан тест за брзина на вклучување. Прв се вклучил „Pixel XL“, следувале „S8“, „G6“ и „3T“. „U11“ се најде на последното место.

Потоа почнал тестот со стартување на различни апликации симнати од „Google Play“. Точната бројка е 18.

Во првиот круг авторот на видеото на два пати ги тестира сите апликации за да се утврди како се држат смартфоните и што се случува со оперативната меморија.

И во двата случаи резултатите се наоѓаат во корист на „HTC U11“.

Податоци од првиот круг:

HTC U11: 0:53.2

Galaxy S8: 1:01.44

LG G6: 1:08.15

OnePlus 3T: 0:58.47

Pixel XL: 1:07.96

Втор круг:

HTC U11: 0:58.7

Galaxy S8: 1:07.52

LG G6: 0:55.61

OnePlus 3T: 1:03.35

Pixel XL: 1:12.01

Вкупен резултат:

HTC U11: 1:51.9

Galaxy S8: 2:08.97

LG G6: 2:03.76

OnePlus 3T: 2:01.83

Pixel XL: 2:19.98

Како што може да забележите, на прво место во крајниот резултат се испостави дека е „HTC U11“. Следуваат „OnePlus 3T“ и „LG G6“.

„S8“ и „Pixel XL“ се бавните. Во вториот случај не е исклучено да станува збор за лошо оптимизиран софтвер (Android O).

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Без автомобили од утре на Водно

  Без автомобили од утре на Водно

  Најавената забрана за движење на возила на патот до Средно Водно ќе се воведе од утре, и ќе важи секој викенд и за време на…

 • По четврти пат Меси ја доби „Златната копачка“

  По четврти пат Меси ја доби „Златната копачка“

  Лионел Меси се израмни со Кристијано Роналдо со освојувањето на четвртата „Златна копачка“ добивајќи ја наградата за најдобар стрелец во сезоната 2016/2017. Меси постигна 37…

 • Разочарувачкиот извештај на Rovio ги намали акциите за речиси 20%

  Разочарувачкиот извештај на Rovio ги намали акциите за речиси 20%

  Создавачот на играта „Angry Birds“ – „Rovio Entertainment“, не успеа да ги исполни пазарните очекувања за приходите од продажбата и профитот за кварталот. Ова доведе…

 • Одржан Инфо ден во Кочани

  Одржан Инфо ден во Кочани

  Наставници и професори, општинската администрација и активисти во граѓанскиот сектор земаа учество на Инфо денот одржан во Кочани како дел од  циклусот на промотивни активности…

 • Селекцијата У-19 носител на ждрепката за елитните квалификации

  Селекцијата У-19 носител на ждрепката за елитните квалификации

  Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, која се пласира во елитните квалификации за пласман на Европското првенство, наредното лето ќе се игра во…

 • Етериумот забележа рекорден раст

  Етериумот забележа рекорден раст

  Етер – виртуелната валута на блокчејн технологијата Етериум, постојано се зголемува. Најголемиот конкурент на биткоинот постигна цена максимум од 425.55 долари за време на трговијата…

 • Акција за чистење во општина Кисела Вода

  Акција за чистење во општина Кисела Вода

  Општина Кисела Вода преку Секторот за месна самоуправа и социјална заштита денеска почна со акција за расчистување на дел од својата територија. Сезонските работници ангажирани…

 • Infiniti го покажа новиот QX50 (фото+видео)

  Infiniti го покажа новиот QX50 (фото+видео)

  „Infiniti“ ја претстави сериската верзија на крсоверот „QX50“. Дебито на моделот пред публиката ќе се одржи на крајот од месецот на саемот за автомобили во…

 • Ова мече чини повеќе од Porsche 911 (фото)

  Ова мече чини повеќе од Porsche 911 (фото)

  Louis Vuitton x Supreme е соработка која едноставно ги освојува сите сфери од нашиот живот… Од детска облека до ковчег, овие два бренда запоседнаа апсолутно…

 • Божиновски: Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела

  Божиновски: Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела

  Во духот на кампањата „Победи го времето, живеј го моментот“, Божиновски часовници и накит реши да се обиде да излезе од рамката на Black Friday…