Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,707.16 0.11%    BESK 9,518.00 -4.73%    FERS 56,000.00 0%    GRNT 830.00 0%    KMB 3,080.91 -1.75%    MPT 28,853.20 -0.19%    PPIV 37,500.00 0%    RMDEN13 96.00 0%    RMDEN16 94.50 0%    SBT 2,080.00 2.97%    STBP 600.00 0%    STIL 150.08 -2.55%    TEL 284.57 0.55%    TTK 972.40 2.36%    UNI 1,999.20 -0.04%    VITA 7,562.00 7.08%    

Дневен хороскоп 28.07.2017

Време: 10:00

Датум: јули 28, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Очекувајте помош од своите соработници со кои генерално имате добар однос. Пред вас е поволен ден. Во љубовта работите ќе бидат стабилни, слободните ќе запознаат некој од знакот на Рак.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес очекувајте некој денар плус на вашата сметка. Ќе се појави проблем кој без голем напор ќе го решите. Во љубовта ќе имате проблем со љубомората.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сјајно ви оди во друштвото, па затоа не бидете сами ниту денес. Договорете некој заеднички ручек или вечера со лицата кои ви се драги. Здравјето ви е солидно, но недоволно сте физички активни. Направете нешто околу тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вие сте упорни и истрајни и покрај падовите и проблемите кои ги носите на грбот. Денес сами ќе си ја подобрите ситуацијата така што ќе завртите нов лист во кој ќе нема место за нервоза. Енергијата побарајте ја во дружењето со саканите лица.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ги препознавате приликите на секој чекор, се чувствувате сакани и уживате во емоциите кои доаѓаат од сите страни. Не смеете да дозволите ниту еден момент да пројде без одлучна акција. Посветете им се на високите цели.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Чувствувате лесна стагнација или потреба психички да се растеретите од наталожените обврски. Во љубовнот живот ви годи присуството на партнерот, се чувствувате возбудено и заљубено. Уживајте во заедничките моменти.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ситуацијата на работното место наеднаш ќе се промени на подобро. Ќе почувствувате голема поддршка и олеснување. Некој повторно ќе се обиде да ви го замати планот, но конечно ќе откриете кој бил тој. Во вечерните часови приклучете и се на забавата на вашето друштво.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес ќе ве следат добри и среќни моменти. Ќе бидете задоволни со учинокот и ќе слушенете добри вести. Ќе бидете осетливи на туѓите провокации па затоа избегнувајте ги непријатните лица.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Цел ден ќе ве следи одличното чувство, па на крајот од денот и ќе искусите нешто убаво. Заборавете на ситните грижи кои ве оставаа без сон. Подигнете ја главата и ќе забележите дека не е се така црно.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Време е да се ослободите од заостанатите финансиски прашања. Се додека не го направите тоа, нема да ви тргне на подобро. Во љубовта конечно ќе ги увидите вредностите на саканото лице.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Одличен ден за напредок на сите нивоа и во сите дејности. Партнерот ви е поддршка во се, само треба да го слушате што ви зборува.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Полни сте со самодоверба. Искористете ја за остварување на деловните цели. Зрачите со позитивна енергија, а припадниците на спротивниот пол тоа го забележуваат. Одличен ден за вас.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.01.2018

  Дневен хороскоп 23.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате генерално поволен ден во кој ќе успеете да го обавите она што ви било во план. Саканото…

 • Дневен хороскоп 22.01.2018

  Дневен хороскоп 22.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Прилично сте незаинтересирани за деловните обврски кои чекаат на вас. Ќе им бидете посветени на некои други нешта. Во љубовта…

 • Викенд хороскоп 20-21.01.2018

  Викенд хороскоп 20-21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да го промените начинот на работа. Изостанува наградата за трудот, но не се грижете премногу поради тоа. Доволно…

 • Дневен хороскоп 19.01.2018

  Дневен хороскоп 19.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува максимално.  …

 • Дневен хороскоп 17.01.2018

  Дневен хороскоп 17.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно…

 • Дневен хороскоп 16.01.2018

  Дневен хороскоп 16.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба да ве поведат лажните впечатоци или некој да ве прелаже со погрешната приказна за деловните можности. Доколку трпите…

 • Дневен хороскоп 15.01.2018

  Дневен хороскоп 15.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате големо подобрувањe на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа.…

 • Викенд хороскоп 13-14.01.2018

  Викенд хороскоп 13-14.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните…

 • Дневен хороскоп 11.01.2018

  Дневен хороскоп 11.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Не можете да влијаете на текот на преговорите. Опуштете се малку. Потребно е да остварите хормоничен дијалог со саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2018

  Дневен хороскоп 10.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Уште од рано наутро ќе бидете исклучително напнати. Ќе направите некои неромислени потези. Интензивно ќе смислувате начини како да се…