Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,926.24 0.48%    GRNT 818.00 0.99%    KMB 3,350.61 -0.14%    PPIV 39,900.00 2.05%    RMDEN15 95.00 -0.11%    RMDEN16 95.00 0%    STBP 650.00 8.33%    STIL 140.00 0%    TEL 295.00 -0.18%    TNB 14,052.14 2.39%    TPLF 1,712.35 0.69%    UNI 2,050.00 0%    VITA 7,790.00 0%    

Диета со која за две недели ќе намалите 9 килограми

Време: 12:38

Датум: јули 13, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Називот на диетата ви кажува се: за две недели можете да изгубите девет килограми (зависно од тежината која ја поседувате, колку повеќе вишок килограми имате, повеќе ќе ослабите).

Диетата е предвидена за комплетно здрави лица, спаѓа во брзите диети и не се препорачува како животен стил, туку само како, доколку е потребно, брза помош. Во продолжение е дадено менито за диетата, диетата се држи две недели, така што истото мени се повторува и втората недела.

 

Мени за диетата

 

Понеделник

Појадок: црно кафе без шеќер

Ручек: 2 варени јајца, спанаќ сварен во солена вода

Вечера: 1 голем стек печен со малку масло, зелена салата

 

Вторник

Појадок: црно кафе без шеќер

Ручек: стек на скара, зелена салата, овошје по избор

Вечера: варена шунка (колку сакате)

 

Среда

Појадок: црно кафе без шеќер

Ручек: 2 варени јајца, зелена салата, 1 домат

Вечера: варена шунка, зелена салата

 

Четврток

Појадок: кафе без шеќер

Ручек: 1 варено јајце, варен морков, 100 гр младо сирење

Вечера: сезонско овошје, јогурт

 

Петок

Појадок: кафе без шеќер, рендан свеж морков со лимон

Ручек: 1 големо парче варена риба, 1 домат

Вечера: 1 стек печен со малку масло, зелена салата

 

Сабота

Појадок: црно кафе без шеќер

Ручек: пилешки стек на скара

Вечера: 2 варени јајца, свеж морков

 

Недела

Појадок: чај со лимон, без шеќер

Ручек: 1 стек печен со 2-3 лажици масло, салата по извор, овошје по избор

Вечера: едно јадење од менито по избор

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 14-дневна бразилска диета

  14-дневна бразилска диета

  Со 14-дневната бразилска диета за две недели може да го симнете 4-5кг. Ако не сакате јајца, најдобро е воопшто да не започнувате со оваа диета.…

 • Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е…

 • Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при…

 • Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Супер ефикасна диета која ќе ги „стопи“ празничните килограми

  Ви претставуваме една од моментално најпопуларните диети, базирана на суво овошје и вино, која може да ви помогне за 5 дена да симнете и до…

 • Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Викенд диета: Тотална детоксикација за само 48 часа

  Оваа викенд диета ќе го препороди вашиот организам… Ако вашата кожа е сува или пак премногу масна, постојано сте уморни и немате енергија, можно е…

 • Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Јогурт диета: За само неколку дена отстранете го вишокот килограми

  Не е ова диета во вистинска смисла на зборот, повеќе станува збор за феномен кој постои во различни верзии. Ви претставуваме една од нив, можете…

 • „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  „Чиста“ диета: Ослабете лесно три килограми до Нова година

  Иако за губиток на вишокот килограми пред се е потребно да јадете здраво и да сте физички активни, постои уште еден начин за слабеење кој…

 • Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Кратка диета со суви сливи за брзо намалување на килограмите

  Оваа диета се базира на внесување на шест суви сливи по порција… Диетата со суви сливи спаѓа во т.н брзи диети и е наменета за…

 • Водена диета: Неверојатно топење на килограмите

  Водена диета: Неверојатно топење на килограмите

  Доколку ви е потребно малку да ослабите, ви ја препорачуваме новата хит диета, базирана на вода, со која на здрав начин ќе ги изгубите несаканите…

 • Диета која ја олеснува менопаузата

  Диета која ја олеснува менопаузата

  Правилната исхрана во менопаузата е од основна важност за здравјето на коските, мускулите, срцето и мозокот. Мора да биде умерено калорична и добро избалансирана. Ви…