Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 534.00 -1.11%    ALK 7,277.39 -0.99%    GRNT 780.00 -0.44%    KMB 2,630.26 -1.28%    LOTO 582.00 -3%    MPT 26,337.50 -0.03%    OHB 4,600.00 -5.18%    RMDEN14 92.20 0%    RMDEN15 94.90 -0.11%    SBT 1,928.00 -2.97%    STB 916.57 -0.33%    TEL 270.00 -0.71%    TNB 13,407.59 -0.48%    TPLF 1,560.00 -1.48%    ZPKO 2,601.00 0%    

Лесна диета со зелен чај за намалување на 4 килограми

Време: 11:32

Датум: јули 8, 2017

Категорија: ДИЕТИ

За да бидете во топ форма и да се чувствувате добро ви предложуваме диета со која ќе намалите 3-4 килограми за само една недела.

Не е задолжително редоследот на деновите да биде ист како примерот. Важно е да не се претерува со производите. Во секој од деновите треба да се пиете зелен чај до 4 чаши на ден. Тој го забрзува процесот на слабеење и намалување на мастите.

 

Прв ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 1 домат и 100 гр. сирење

Вечера: шопска салата

 

Втор ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 2 јаболка или 2 праски

Вечера: 1/2 канче кисело млеко со намалена масленост и 1 зеленчук по избор

 

Трет ден:

Појадок: Кафе

Ручек: пилешка супа (1 порција) без леб

Вечера: 1 компир и 1 модар патлиџан, печени во рерна, зачинети со малку сол и јаболков оцет

 

Четврти ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 2 јаболка или 2 праски

Вечера: 2 печени интегрални кришки леб, шака ореви и 1 лажица мед

 

Петти ден:

Појадок: Кафе

Ручек: салата од варени компири – околу 200 – 300 гр со зеленчук по избор

Вечера: Домат и сирење

Шести ден:

Појадок: Кафе

Ручек: 1 канче кисело млеко со намалена масленост

Вечера: Таратор

Седми ден:

Во текот на целиот ден се пие само зелен чај или било кој друг билен чај.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Диета: 9 кг за 14 дена

  Диета: 9 кг за 14 дена

  Името на оваа диета ви кажува се, значи за 14 дена (зависно од вашиот вишок на килограми, тие што имаат поголем вишок на килограми слабеат…

 • Оваа диета ќе ја обожувате: Можете дури да јадете и слатки

  Оваа диета ќе ја обожувате: Можете дури да јадете и слатки

  Јаболкото го поттикнува метаболизмот и топењето на масните наслаги, а диетата со ова вкусно овошје е полна со витамини и може да ви помогне на…

 • Млечна диета за намалување на стомакот

  Млечна диета за намалување на стомакот

  Млечната диета е проверено ефикасна против опуштениот стомак. Во неа се препорачува две недели да се консумираат само млечни производи. Диетата не треба да се…

 • Брандова диета – за 1 седмица можете да загубите 5 кг

  Брандова диета – за 1 седмица можете да загубите 5 кг

  Оваа диета трае 2-3 седмици, а за 1 седмица можете да загубите во просек 5 кг, зависно од вишокот на килограми кој го поседувате. ПОЈАДОКОТ…

 • Лимон диета

  Лимон диета

  Иако во основата на лимон диетата, логично, се наoѓа лимонот, вистинскиот ефект на диетата се постигнува благодарениe на комбинацијата на лимонот и другите намирници (овошје,…

 • Диета со тестенини

  Диета со тестенини

  Според некои диета со тестенини звучи лудо, но воопшто не е така. Особено ако не ги преварувате тестенините и ги подготвите малку потврдо варени или…

 • Виолетова диета

  Виолетова диета

  Ако немате големи проблеми со линијата, но сепак, мора да се борите со целулитот, со задржување на течностите и со отежната циркулација, тогаш ви ја…

 • Диета со компири со која ќе намалите од 3 до 5 килорами

  Диета со компири со која ќе намалите од 3 до 5 килорами

  Компир диетата, како што покажува и самото име, го има компирот како главна состојка. Исто така вклучува и нискомаслен јогурт, а ако ги следите упатствата,…

 • Диета со дињи и лубеници

  Диета со дињи и лубеници

  Лубеницата и дињата не само што се вкусни, туку се и нискокалорични, а содржат и состојки, кои го поттикнуваат слабеењето. Со оваа диета за 2…

 • Диетата на НАСА

  Диетата на НАСА

  Оваа диета е составена во 70-те години и била наменета за астронаутите на НАСА. Целта е драстично да се намали телесната тежина и тоа 5-7…