Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 6,736.57 5.38%    BESK 11,970.93 5.66%    FERS 49,501.00 -1.33%    GRNT 792.81 3.17%    KMB 2,803.59 3.17%    MKSD 250.00 23.76%    MPT 29,891.18 1.48%    MTUR 4,000.00 0.25%    OHB 6,025.00 9.55%    OKTA 4,200.00 0%    PPIV 39,000.00 1.57%    RZIT 25.00 0%    RZLV 90.00 5.88%    RZUS 182.99 2.75%    SBT 1,822.00 2.94%    STB 889.92 0.02%    STIL 148.29 0.36%    TEL 250.00 0%    TETE 1,448.47 3.46%    TKVS 2,800.00 5.74%    TNB 12,759.93 6.25%    TPLF 1,737.36 -1.23%    TTK 799.80 0.02%    UNI 2,259.88 1.89%    VROS 14,000.00 514.04%    ZILU 158.00 2.6%    

Неделен хороскоп – 17.07.2017 до 23.07.2017

Време: 10:23

Датум: јули 17, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Следи поволен период за деловни патувања, како и за остварување на добра заработка.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекува можност за флерт со лице кое ќе го запознаете во вашата блиска околина.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, можно е синусите да ви бидат малку чувствителини, но генерално покрај тоа нема да имате поголем проблеми и пречки.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Во текот на оваа фаза ќе имате повеќе од една парична добивка или можност за дополнителна работа или повеќе од нив.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, ги преиспитувате вашите емоции и внатрешните потреби, па на партнерот ќе му делувате дистанцирано.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми поради стрес.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Среќата ве следи каде и да тргнете, па остварувате добри резултати, иако не се трудите многу.

ЉУБОВ: Љубовната состојба ќе биде многу интересна затоа што ќе имате случувања со некоја нова личност.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето може да биде помалку загрозено, односно ќе имате проблеми кои пред се се поврзани со пределот на главата, очите, како и низок притисок, па погрижете се за тоа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Во оваа фаза нема многу да работите и повеќе ќе одмарате и уживате.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат многу интересни случувања со некоја личност со која веднаш нема да имате јавна врска.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето можни се помали проблеми поврзани со циркулацијата, но и покрај тоа не требало да имате било какви тегоби. Генерално ќе се чувствувате сосема добро.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Поволен период доколку се занимавате со работа која е поврзана со некои социјални прашања.

ЉУБОВ: Кога љубовата е во прашање ве очекува ново познанство со личност која доаѓа од кругот на пријатели.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето не би требало да имате никакви проблеми. Имате многу позитивна енергија во себе и се чуствувате добро во своја кожа. Ништо не може тоа да ви го промени.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ќе добиете можност да го подобрите односот со своите претпоставени и со тоа да направите чекор напред на полето на работата.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е стабилна, имате партнер кој ве поддржува во се.

ЗДРАВЈЕ: Полето на здравје е нагласено низ генерално поволни аспекти. Можни се мали проблеми поврзани со вкоченост и грбот, па ве советуваме да одите кај киропрактичар, физиотерапевт или некој друг.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Доколку очекувате решение за било какво судско решение, пред вас е многу поволен период.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат интересни случувања, авантури и силни страсти.

ЗДРАВЈЕ: Кога здравјето е во прашање нема нагласени тегоби и проблеми. Овој период е многу поволен за вас па не би требало да имате било какви сериозни проблеми на било кое животно поле.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Ќе имате мало подобрување на финансиите, некои приливи на пари се поврзани со наследство или туѓи пари.

ЉУБОВ: Кога оваа тема е во прашање ве очекува можност за тајна врска, или ви се додворува некој зафатен.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето не би требало да имате нови проблеми. Можно е и натаму да ве мачат некои стари тегоби поврзани со гениталниот тракт, па затоа посетете лекар.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Деловното партнерство кое ќе го склучите во текот на оваа фаза може да биде позитивно за вас.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е многу добра затоа што покрај себе имате личност која искрено ја сакате.

ЗДРАВЈЕ: Полето на здравје е позитивно поставено, па немате поголеми проблеми, но сепак внимавајте на алергиите, особено доколку сте склони на нив. За секој случај внимавајте.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Многу важен дел од работата ќе извршите многу полесно отколку што очекувавте, па поради тоа ќе имате повеќе слободно време.

ЉУБОВ: На полето на љубовта ве очекуваат интересни случувања со некој Близнак.

ЗДРАВЈЕ: Кога здравјето е во прашање следи многу поволен период за рехабилитација, ако сте имале некоја мала интервенција или за подготовка за некој нов третман кој сте го имале во план во наредниот период.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можете да се најдете во фаза во која нема да имате премногу обврски, повеќе време за посветување на одморот и релаксацијата.

ЉУБОВ: На љубовен план, нови можности ви пристигнуваат во голем број, секој ден некој нов запознавате.

ЗДРАВЈЕ: На полето на здравјето се можни помали проблеми поврзани со кардиоваскуларниот систем, па затоа погрижете за тоа особено доколку претходно сте имале проблеми.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Стартувањето на приватен бизнис сега би можело да биде многу добра идеја за вас.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е помалку променлива, но до крајот на оваа фаза сепак ќе разберете со сакате.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето би можело да ви биде донекаде загрозено, одностно можни се проблеми со стомакот, дигестивниот тракт, варењето на храната. Погрижете се за вашата исхрана и немојте да јадете намирници со непознато потекло.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 10.07.2017 до 16.07.2017

  Неделен хороскоп 10.07.2017 до 16.07.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу сте брзи и ефикасни, лесно ќе ги обавувате задачите и оваа недела ќе бидете во добра работна…

 • Неделен хороскоп – 26.06.2017 до 02.07.2017

  Неделен хороскоп – 26.06.2017 до 02.07.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе бидете исклучително вредни и продуктивни. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 19.06.2017 до 25.06.2017

  Неделен хороскоп – 19.06.2017 до 25.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: На деловениот план оваа недела очекувајте позначителен прилив на пари. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е…

 • Неделен хороскоп – 12.06.2017 до 18.06.2017

  Неделен хороскоп – 12.06.2017 до 18.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате помош во врска со деловниот проект кој ви е важен. ЉУБОВ: Кога станува збор за…

 • Неделен хороскоп – 05.06.2017 до 11.06.2017

  Неделен хороскоп – 05.06.2017 до 11.06.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе морате да вложите многу повеќе енергија и сила од вообичаено. Финансиските проекти…

 • Неделен хороскоп – 22.05.2017 до 28.05.2017

  Неделен хороскоп – 22.05.2017 до 28.05.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Активни сте на деловниот план бидејќи сте свесни дека многу нешта зависат исклучиво од вас. Но сепак најдете…

 • Неделен хороскоп – 15.05.2017 до 21.05.2017

  Неделен хороскоп – 15.05.2017 до 21.05.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој нема да имате премногу обврски, а сепак ќе имате шанси за…

 • Неделен хороскоп – 08.05.2017 до 14.05.2017

  Неделен хороскоп – 08.05.2017 до 14.05.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Успешно предвидувате нечии деловни потези и умеете да го наметнете своето мислење. Одлично се справувате со проблемите. ЉУБОВ:…

 • Неделен хороскоп – 01.05.2017 до 07.05.2017

  Неделен хороскоп – 01.05.2017 до 07.05.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу поволна недела за вашето поле за финансии, сите инвестиции двојно ќе ви се вратат. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 24.04.2017 до 30.04.2017

  Неделен хороскоп – 24.04.2017 до 30.04.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува поволен период во кој нема да бидете претерано оптеретени со обврски. ЉУБОВ: На љубовното поле ве…