Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,888.38 1.79%    GRNT 810.00 0.03%    KMB 3,355.14 -0.04%    MKSD 246.00 2.93%    MSPR 1,000.00 -26.85%    OHB 5,000.00 -0.99%    OKTA 3,650.00 0.83%    PPIV 39,100.00 0%    REPL 60,280.00 0%    RMDEN16 95.00 0.11%    RZLV 53.00 3.92%    SBT 2,127.50 4.24%    STB 948.20 0.82%    STBP 600.00 -0.17%    STIL 140.00 1.45%    TEL 295.54 0.03%    TNB 13,724.00 1.05%    TPLF 1,700.63 0.04%    TTK 953.00 0%    UNI 2,050.00 0%    

Продолжува понудата на Македонски Телеком: шампионски попуст за сите телефони и дрес од Вардар

Време: 12:34

Датум: јуни 19, 2017

Категорија: КОМПАНИИ

Македонски Телеком ја продолжува понудата во чест на Европскиот ракометен првак Вардар  – шампионски попуст од 1.000 денари на сите телефони и подарок дрес од Вардар до 30 јуни 2017.

Попустот се однесува за купување на телефони во Доверба 24 во Smart M/L постпејд, како и за Magenta 1 M/L пакетите.

Magenta 1 M/L корисници на Македонски Телеком добиваат и ексклузивен подарок: дрес на нашиот шампион Вардар. Подарокот ќе го добијат и сите нови и постојни Magenta 1 M/ L корисници кои ќе го обноват договорот Доверба 24, како и кoрисниците со фамилијарен буџет во Magenta 1 M/L пакетите.

Повеќе детали за шампионската промоција, корисниците може да добијат во најблиската Телеком продавница.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Новата прогноза на Rovio ја намали цената на акциите за 45%

  Новата прогноза на Rovio ја намали цената на акциите за 45%

  Создавачот на играта „Angry Bird“ – „Rovio Entertainment“, предупреди дека ќе генерира слаб профит, што доведе до бришење на над 40% од вредноста на акциите…

 • General Motors планира да инвестира 2,8 милијарди долари во својот бизнис во Јужна Кореја

  General Motors планира да инвестира 2,8 милијарди долари во својот бизнис во Јужна Кореја

  Американскиот автомобилски концерн „General Motors“ (GM) планира да инвестира 2,8 милијарди долари во бизнисот во Јужна Кореја во наредните 10 години, така што побарал од…

 • Македонски Телеком прокнижи добивка од 22 милиони евра за 2017 година

  Македонски Телеком прокнижи добивка од 22 милиони евра за 2017 година

  Македонски Телеком АД-Скопје има водечка позиција на пазарот според остварените приходи на крајот од 2017 година, покажуваат неревидираните финансиски извештаи подготвени во согласност со меѓународните…

 • Lloyds планира тригодишна инвестиција од 4 милијарди долари во технологијата

  Lloyds планира тригодишна инвестиција од 4 милијарди долари во технологијата

  Британската банка „Lloyds Banking Group“ го продолжува трендот меѓу останатите претставници на индустријата и ќе инвестира над 3 милијарди фунти (4,2 милијарди долари) во технологија…

 • ГСОЛ им ја исплати октомвриската плата на вработените на ФЕНИ

  ГСОЛ им ја исплати октомвриската плата на вработените на ФЕНИ

  Global Special Opportunities Ltd. (GSOL), компанијата што има договор за преработка на руда со ФЕНИ, им ја исплати октомвриската плата на вработените. Сите 748 вработените…

 • Персоналот бара поголеми плати, приземјена уште една авиокомпанија

  Персоналот бара поголеми плати, приземјена уште една авиокомпанија

  Дел од летовите на француската авиокомпанија „Air France“ од Пaриз беа откажани вчера поради штрајк на вработените. Откажани беа половина од долголиниските летови од Пaриз,…

 • Broadcom ја намали понудата за Qualcomm до 117 милијарди долари

  Broadcom ја намали понудата за Qualcomm до 117 милијарди долари

  Производителот на микрочипови „Broadcom Ltd“ ја намали понудата за купување на „Qualcomm Inc“ со 4% до 117 милијарди долари, бидејќи се противи на одлуката на…

 • Зелени вертикални градини во Македонија – нов тренд во ентериерното уредување

  Зелени вертикални градини во Македонија – нов тренд во ентериерното уредување

  Условите за работа во институциите или компании не секогаш се добри.  Знаат да бидат затрупани  од работните бироа, компјутери и документи, а во некои простории…

 • Glencore објави раст на профитот од 44%

  Glencore објави раст на профитот од 44%

  Рударскиот гигант „Glencore“ најави повисоки плаќања кон акционерите, откако годишната добивка е зголемена во позадина на повисоките цени на суровините и најдобра презентација на трговската…

 • Walmart објави профит под очекувањата

  Walmart објави профит под очекувањата

  Најголемиот синџир продавници во светот „Walmart“ забележа помал од очекуваниот профит за кварталот, истакнувајќи го остриот пад во растот на онлајн продажбата во клучниот празничен…