Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,297.60 -0.03%    GRNT 870.00 -0.99%    KMB 2,883.30 -1.59%    KPSS 485.00 -2.81%    KVAS 10,670.00 -3%    MPT 30,201.00 -2.58%    MTUR 4,700.00 2.17%    OKTA 3,300.00 10%    PKB 14,500.00 0.07%    RZUS 120.00 -1.64%    SBT 2,219.26 -0.89%    STB 938.54 -1.78%    STIL 134.00 3.08%    TEL 279.00 -0.49%    TNB 13,300.00 0.4%    TPLF 1,601.00 -0.32%    TTK 776.00 -3%    

Двопек диета – за сите љубители на лебот

Време: 15:02

Датум: јуни 16, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Двопек диетата се спроведува со големо количесто на природно цеден сок и чај преку целиот ден. По петиот ден правите пауза два дена, а во меѓувреме не претерувате со јадење. Пo двата дена пауза повторно зпочнувате со диетата и така се додека не ја остварите посакуваната тежина. 

Овој режим на исхрана особено е погоден на лицата кои не можат да го замислат оброкот без леб, а сепак сакаат да гo загубат вишокот килограми.

 

1 ДЕН:

ПОЈАДОК: 1 двопек, шолја кафе, јаболко

РУЧЕК: 2 двопека, 2 чаши јогурт, 2 тврдоварени јајца, 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

 

2 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и предходниот ден

РУЧЕК: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

ВЕЧЕРА: исто како и ручек

3 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: 1 двопек, 250 гр. младо кравјо сирење, зелка салата, 1 кисела краставица и 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 125 гр шунка, 1 домат

 

4 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: 1 двопек, 3 парчиња телешко месо барено со зеленчук, 1 домат

ВЕЧЕРА: 1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт

 

5 ДЕН:

ПОЈАДОК: исто како и претходните денови

РУЧЕК: бело пилешко месо со многу зеленчук (подготвено без масти)

ВЕЧЕРА: исто како и ручекот

Не заборавајте секојдневно да пиете големи количини на природно цедени сокови од овошје и зеленчук и билни чаеви, кои во овие топли денови можете да ги разладите со коцки мраз.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Диета со тестенини

  Диета со тестенини

  Според некои диета со тестенини звучи лудо, но воопшто не е така. Особено ако не ги преварувате тестенините и ги подготвите малку потврдо варени или…

 • Виолетова диета

  Виолетова диета

  Ако немате големи проблеми со линијата, но сепак, мора да се борите со целулитот, со задржување на течностите и со отежната циркулација, тогаш ви ја…

 • Диета со компири со која ќе намалите од 3 до 5 килорами

  Диета со компири со која ќе намалите од 3 до 5 килорами

  Компир диетата, како што покажува и самото име, го има компирот како главна состојка. Исто така вклучува и нискомаслен јогурт, а ако ги следите упатствата,…

 • Диета со дињи и лубеници

  Диета со дињи и лубеници

  Лубеницата и дињата не само што се вкусни, туку се и нискокалорични, а содржат и состојки, кои го поттикнуваат слабеењето. Со оваа диета за 2…

 • Диетата на НАСА

  Диетата на НАСА

  Оваа диета е составена во 70-те години и била наменета за астронаутите на НАСА. Целта е драстично да се намали телесната тежина и тоа 5-7…

 • Диета со хељда

  Диета со хељда

  Хељдата се нарекува храна за гении или, пак, храна за студенти, бидејќи е мошне здрава за мозокот, а го регулира и крвниот притисок. Оваа диета…

 • Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

  Избегнувајте ги овие 5 пијалоци затоа што дебелеат

  Доколку сакате да ослабите, освен на храната, треба да внимавате и на пијалоците. Како на пример на овие пијалоци… 1. Чоколадно млеко Чоколадното млеко има…

 • За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

  За побрзо да ослабите треба да знаете во кој период од денот треба да јадете

  Компанијата „Forza Supplements“ ги анализираше податоците од лицата кои драстично ослабеле со цел да истражи во кој период од денот треба да појадувате, кога треба…

 • 7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

  7 кг помалку за 7 дена со помош на диета со кафе

  Со оваа кратка 7-дневна диета можете да стопите седум килограми, запазувајќи го ефикасниот режим со кафе. Условот е секој ден да пиете по 2-3 шољи…

 • 15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

  15-дневна диета со која можете да загубите 7 килограми

  Диетата трае 15 дена (три циклуси по 5 дена), а просечната загуба на тежината по завршувањето на диетата е околу седум килограми. За време на…