Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,888.38 1.79%    GRNT 810.00 0.03%    KMB 3,355.14 -0.04%    MKSD 246.00 2.93%    MSPR 1,000.00 -26.85%    OHB 5,000.00 -0.99%    OKTA 3,650.00 0.83%    PPIV 39,100.00 0%    REPL 60,280.00 0%    RMDEN16 95.00 0.11%    RZLV 53.00 3.92%    SBT 2,127.50 4.24%    STB 948.20 0.82%    STBP 600.00 -0.17%    STIL 140.00 1.45%    TEL 295.54 0.03%    TNB 13,724.00 1.05%    TPLF 1,700.63 0.04%    TTK 953.00 0%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 08.05.2017 до 14.05.2017

Време: 10:57

Датум: мај 8, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Успешно предвидувате нечии деловни потези и умеете да го наметнете своето мислење. Одлично се справувате со проблемите.

ЉУБОВ: Ќе се појави љубомора која всушност ќе ве натера да донесувате погрешни заклучоци за партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Mожна е настинка, вирусна инфекција

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Оваа недела дополнително ќе се стабилизирте на деловен план и ќе зацврстите некои претходни деловни договори. Цело време ќе ве следат поволни нешта.

ЉУБОВ: Тешко доаѓате до промени на љубовен план, иако ги посакувате. Некои работи едноствано не ви одат, затоа почекајте малку, не очајувајте.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте доколку забележите хроничен замор.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Имате специфичен начин на изразување кој луѓето од вашето опкружување често не можат да го разберат. И покрај тоа не се откажувате од своите цели.

ЉУБОВ: Дефинирајте ја ситуацијата на љубовен план и направете се што е потребно за да му ги докажете на партнерот вашите намери.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за забите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го најдете решението.

ЉУБОВ: Малку се досадувате кога станува збор за љубовното поле. Можеби вашата врска станала монотона, внесете свежина во неа.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со кашлица или болка во белите дробови.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Преоптеретени сте со деловни обврски и немате повеќе сила да се посветите на било што друго. Вложувате максимални напори.

ЉУБОВ: Имате намера да освоите нечие внимание, но тоа го правите на многу погрешен начин.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со репрoдуктивните органи.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Можете да очекувате решение на некои важни финансиски прашања, или ќе заштедите некој денар или ќе отплатите некој долг.

ЉУБОВ: Емотивно сте генерално стабилни, каков и да ви е статусот. Задоволни сте од себе и од партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со белите дробови.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Обрнете им внимание на своите проблеми и побарајте финансиска поддршка.

ЉУБОВ: Со партнерот ќе одлучите да промените многу нешта, доколку не ви успее планот ќе бидете одлучни да ја прекинете врската.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања.

ЉУБОВ: Саканото лице ви е максимално посветено и имате прилика да уживате во заедничките моменти.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Тешката атмосфера во работното опкружување доста влијае на вас, па намалена ви е и волјата да се трудите за подобри резултати.

ЉУБОВ: Имате проблеми со љубомората на партнерот кој го следи секој ваш чекор и не ви дава простор да дишете, седнете и отворено разговарајте.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Поволен период доколку планирате да побарате некоја позајмица или кредит. Благо финансиско подобрување доаѓа кон вас.

ЉУБОВ: Доколку се во врска оваа недела ќе биде прилично мирно, оние кои се слободни може да очекуваат нов контакт.

ЗДРАВЈЕ: Регулирајте го внесувањето на течности.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе ви се отвори прилика да склопите некој важен договор со важни соработници од странство.

ЉУБОВ: Дефинирајте ја ситуацијата на љубовен план и направете се што е потребно за да му ги докажете на партнерот вашите намери.

ЗДРАВЈЕ: Не претерувајте со цигарите и алкохолот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку сте планирале било каков вид на соработка со странство или патување ова е идеален период. Ќе ви помогне женско лице постаро од вас.

ЉУБОВ: Доколку сте во брак односите со партнерот ќе бидат совршени. Останатите нека ги држат очите отворени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со бубрезите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

  Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија. ЉУБОВ: Доколку веќе…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

  Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани…

 • Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

  Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

  Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува…