Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 5,500.64 0.01%    KMB 2,501.49 0.01%    MPT 27,749.25 2.77%    OHB 4,500.00 -2.16%    OKTA 2,600.00 -1.89%    RMDEN14 95.00 0%    SBT 1,300.00 0%    SPAZP 3,500.00 0%    STB 900.00 0%    TNB 10,000.00 0%    

Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

Време: 15:58

Датум: април 21, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Гордо сместено на локација каде кањоните се спојуваат со Тихиот океан, во близина на крајбрежниот автопат, се наоѓа шармантното одморалиште Ranch At Laguna Beach кое лежи на 87 ари природа, поради која ќе посакате засекогаш да останете овде.

Ова одморалиште вкусшност е сместено во Aliso & Wood кањоните и се наоѓа недалеку од Aliso плажата, која е начичкана со камперски огнови и место за игра, а исто така е совршена и за семејни патувања. Ranch At Laguna Beach е олицетворение на калифорниската лежерност и ви нуди комфор поради кој ќе заборавите на сите свои грижи, бидејќи ќе бидете опкружени со вистинските погодности и совршената услуга.

Ако сакате малку да се забавувате додека сте на одмор, на располагање ви е приморскиот град Laguna Beach, кој ве очекува со својата волшебна обала полна со префинети ресторани и кафулиња, уметнички галерии и бутици.

Ranch At Laguna Beach е ексклузивно одморалиште со само 97 соби за гости, кои се карактеризирани со лежерен луксуз кој е создаден за уживање. Меѓу останатото, овде можете да уживате во Wi-Fi интернет, модерни дизајнерски елементи, голф терени, прекрасен спа центар, како и фитнес центар кој е отворен 24 часа.

Тука можете да уживате и покрај базените со солена вода или во џакузи пиејки го својот коктел. Плажата која ви се наоѓа на дофат на рака, ќе ви овозможи деновите да ги поминете со беспрекорна природа.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Costa Careyes – Идилична тропска бајка (фото)

  Costa Careyes – Идилична тропска бајка (фото)

  Прекрасната Costalegre во Мексико можеби не е толку популарна како другите туристички дестинации, но е секако подеднакво привлечна. Овде се наоѓа совршената мешавина од прекрасни…

 • Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Лоциран во самиот центар на Москва, импозантниот хотел Ararat Park Hyatt Moscow е луксузен дом за сите светски патници кои ќе се најдат во престолнината…

 • Импозантна вила во Канада (фото)

  Импозантна вила во Канада (фото)

  Ова е еден од најголемите и најлуксузните имоти во Канада, тој всушност е ставен на продажба и може да биде ваш за 14,9 милиони долари……

 • Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Во текот на 2014 година овој имот, кој инаку се наречен „Vila Sorriso“, беше ставен на продажба по цена од 35 милиони долари но никој…

 • Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Кога имате многу пари, знаете дека можете да си купите или изградите куќа од соништата… Оваа вила за модерни благородници се наоѓа во Канада и…

 • Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Фантастичниот хотел „Tcherassi+SPA“ е лоциран во срцето на стариот град Картагена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој хотел го заведува секој со…

 • Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Изградена во 2000 година, оваа неверојатна вила се наоѓа на ултра приватен полуостров, покрај шармантната лагуна наречена Џорџика Понд… Овој луксузен имот го носи името…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Њујоршкото студио Smiros & Smiros Architects соработуваа се еден клиент четири пати, пред да ја добијат приликата да го дизајнираат неговиот стан во Мајами… На…

 • Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Велигден е многу блиску, а богатите луѓе не мораат да губат многу време во потрагата по уникатно и ретко велигденско јајце… Се што треба да…