Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,888.38 1.79%    GRNT 810.00 0.03%    KMB 3,355.14 -0.04%    MKSD 246.00 2.93%    MSPR 1,000.00 -26.85%    OHB 5,000.00 -0.99%    OKTA 3,650.00 0.83%    PPIV 39,100.00 0%    REPL 60,280.00 0%    RMDEN16 95.00 0.11%    RZLV 53.00 3.92%    SBT 2,127.50 4.24%    STB 948.20 0.82%    STBP 600.00 -0.17%    STIL 140.00 1.45%    TEL 295.54 0.03%    TNB 13,724.00 1.05%    TPLF 1,700.63 0.04%    TTK 953.00 0%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

Време: 09:51

Датум: февруари 19, 2018

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија.

ЉУБОВ: Доколку веќе сте заљубени во некоја личност оваа недела треба да го повлечете првиот потег.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со консумацијата на масни намирници.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Амбициозни сте и имате желба за успех. Имате одлични идеи, кои ќе ги спроведете, потребно е малку да сте трпеливи.

ЉУБОВ: Во љубовта постапувајте онака како што ви вели интуицијата. Не ги слушајте советите од секого.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Доколку сакате да ги остварите сите зацртани цели, најдобро е да стапите во партнерство со некоја личност од доверба.

ЉУБОВ: Оние кои се слободни ги очекува нова љубов. Оние во врска ќе имаат слатки караници.

ЗДРАВЈЕ: Можно е воспаление на грлото.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Подолго време имате одлични идеи, но никако да ги спроведете. Оваа недела ќе биде одлична за тоа.

ЉУБОВ: Се сомневате во искреноста и намерите на својот партнер. Ако мислите дека тој не ви е поддршка, ослободете се од него.

ЗДРАВЈЕ: Посетете стоматолог.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можни се проблеми во комуникацијата со лицата родени во некој земјен знак.

ЉУБОВ: Осамените Лавови би можело да се чувствуваат осамено. Сепак, не барајте друштво во било кој.

ЗДРАВЈЕ: Болка во грбот и нервна напнатост.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Не навлегувајте во расправија со Близнаци или Шкорпија. Тие ќе ве победат, едноставно само повлечете се.

ЉУБОВ: Тежок период кога станува збор за љубовта. Потрудете се да не го критикувате партнерот премногу.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Без оглед колку другите ви помагаат, вие најдобро функционирате кога сами ја организирате работата.

ЉУБОВ: Откажете се од преголемите очекувања од една Девица, таа ве лаже.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и срес.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Имајте повеќе разбирање за луѓето со кои работите, особено за оние кои се нови во вашата компанија.

ЉУБОВ: Доколку сте во врска со Риба или Овен, во текот на оваа недела ќе морате да донесете некоја важна одлука.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Имате чувство дека на работа владее недоразбирањето. Беспотребно се обидувате да влијаете на тоа.

ЉУБОВ: Малку ви е досадно, па ќе се обидете да ја разбиете монотонијата со некој флерт.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија и елан.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Одличен период за барање работа, приватен бизнис и финансиски инвестиции. Можни се парични добивки.

ЉУБОВ: Можна е средба со личност на која и се допаѓате подолго време.

ЗДРАВЈЕ: Можно е воспаление на синусите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Имате нереални очекувања од колегите. Време е да ги спуштите критериумите.

ЉУБОВ: Вашето расположение е променливо, а тоа влијае негативно на партнерот или личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Вклучете го срцето во она што го работите и успехот ќе биде блиску до вас.

ЉУБОВ: Доколку планирате сериозна врска, размислете за личност родена во знакот на Шкорпија.

ЗДРАВЈЕ: Добро, можна е само мала настинка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

  Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани…

 • Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

  Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

  Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

  Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата. ЉУБОВ:…