Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Луксузната вила Maison 613 може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

Време: 15:47

Датум: март 20, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави нови нивоа на стандарди кога станува збор за луксузот.

Вилата „Maison 613“ се наоѓа во Беверли Хилс и дизјанирана е далечната 1921 година од страна на екстравагантниот архитект Рој Скларин. Инаку, оваа вила се наоѓа во квартот Голден Флатс кој е прогласен за најексклузивниот дел во цел свет.

Комплетниот ентериер на овој дом не може да ве остави рамнодушни, секако, со својот гламурзозен стил вилата се простира на неверојатни 6,400 квадратни метри.

Вилата им дури 17 бањи, спални соби достојни за кралските семејства, фантастична кино сала, сопствена куглана, базен, терен за баскет, џакузи…. во внатрешнсота на вилата има и огромен дневен салон со камин и фантастично опремена кујна со најсовремената бела техника.

Вилата е опружена со средена градина, а тука се дури и фонтаните со склуптури од ангели кои ја разубавуваат. Цената на оваа спектакуларна вила е само 39,95 милиони долари.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Гордо сместено на локација каде кањоните се спојуваат со Тихиот океан, во близина на крајбрежниот автопат, се наоѓа шармантното одморалиште Ranch At Laguna Beach кое…

 • Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Лоциран во самиот центар на Москва, импозантниот хотел Ararat Park Hyatt Moscow е луксузен дом за сите светски патници кои ќе се најдат во престолнината…

 • Импозантна вила во Канада (фото)

  Импозантна вила во Канада (фото)

  Ова е еден од најголемите и најлуксузните имоти во Канада, тој всушност е ставен на продажба и може да биде ваш за 14,9 милиони долари……

 • Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Во текот на 2014 година овој имот, кој инаку се наречен „Vila Sorriso“, беше ставен на продажба по цена од 35 милиони долари но никој…

 • Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Кога имате многу пари, знаете дека можете да си купите или изградите куќа од соништата… Оваа вила за модерни благородници се наоѓа во Канада и…

 • Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Фантастичниот хотел „Tcherassi+SPA“ е лоциран во срцето на стариот град Картагена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој хотел го заведува секој со…

 • Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Изградена во 2000 година, оваа неверојатна вила се наоѓа на ултра приватен полуостров, покрај шармантната лагуна наречена Џорџика Понд… Овој луксузен имот го носи името…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Њујоршкото студио Smiros & Smiros Architects соработуваа се еден клиент четири пати, пред да ја добијат приликата да го дизајнираат неговиот стан во Мајами… На…

 • Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Велигден е многу блиску, а богатите луѓе не мораат да губат многу време во потрагата по уникатно и ретко велигденско јајце… Се што треба да…