Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Avro Business Jet – Луксузна летачка резиденција (фото)

Време: 15:31

Датум: март 6, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

ави1

Брилијантниот тим од DesignQ, дизајнерското студио од Обединетото Кралство, го прифати предизвикот од BAE Systems, да креира неодоливо луксузен концепт за регионален авион…

Еден од своите предлози, наречен Elegantе, компанијата го опишува како удобен луксуз, но, ние едноставно би го нарекле величествен. Богатите материјали и флуидни облици се споени во овој дизајн, а се проследени со напредната технологија, со цел да се формира грациозно и многу интригантно опкружување.

Пространиот распоред на овој авион содржи голема кујна во предниот дел, прекрасна ложа како и гостољубива трпезарија во средишниот дел, во која има доволно место за осум патници, кои можат да уживаат во оброкот и комплетниот комфор. Во меѓувреме, во задниот дел, приватната ложа со удобни лежаи и полици за книги ќе ве доведе во вистинско расположение, а сигурни сме дека ќе ви го разубави денот ако со тоа го добиете и својот омилен пијалок.

Исто така, спалната соба со пространа туш кабина и луксузен гардеробер оставаат силен впечаток, додека Avro Business Jet лета кон вашата дестинација, со максималната брзина од 800 км на час. Во оваа кабина, некогаш имало доволно место за 100 патници, што доволно ви говори за неговата големина.

Цената на овој ексклузивен ентериер е шест милиони долари, што и не е така многу ако поседувате свој приватен авион, како што вели Хавард Гај, директор на студиото DesignQ.

ави2

ави3

ави4

ави5

ави1

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Ексклузивно калифорниско одморалиште (фото)

  Гордо сместено на локација каде кањоните се спојуваат со Тихиот океан, во близина на крајбрежниот автопат, се наоѓа шармантното одморалиште Ranch At Laguna Beach кое…

 • Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Ararat Park Hyatt – Импозантен хотел во Москва (фото)

  Лоциран во самиот центар на Москва, импозантниот хотел Ararat Park Hyatt Moscow е луксузен дом за сите светски патници кои ќе се најдат во престолнината…

 • Импозантна вила во Канада (фото)

  Импозантна вила во Канада (фото)

  Ова е еден од најголемите и најлуксузните имоти во Канада, тој всушност е ставен на продажба и може да биде ваш за 14,9 милиони долари……

 • Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Прекрасната Vila Sorriso (фото)

  Во текот на 2014 година овој имот, кој инаку се наречен „Vila Sorriso“, беше ставен на продажба по цена од 35 милиони долари но никој…

 • Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Канадска вила за модерни благородници (фото)

  Кога имате многу пари, знаете дека можете да си купите или изградите куќа од соништата… Оваа вила за модерни благородници се наоѓа во Канада и…

 • Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Волшебна оаза во срцето на Картагена (фото)

  Фантастичниот хотел „Tcherassi+SPA“ е лоциран во срцето на стариот град Картагена во Колумбија. На само неколку чекори од плажата, овој хотел го заведува секој со…

 • Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Луксузно засолниште со неверојатна цена (фото)

  Изградена во 2000 година, оваа неверојатна вила се наоѓа на ултра приватен полуостров, покрај шармантната лагуна наречена Џорџика Понд… Овој луксузен имот го носи името…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Неприкосновено луксузниот пентхаус во Мајами (фото)

  Њујоршкото студио Smiros & Smiros Architects соработуваа се еден клиент четири пати, пред да ја добијат приликата да го дизајнираат неговиот стан во Мајами… На…

 • Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Најлуксузното дијамантско велигденско јајце (фото)

  Велигден е многу блиску, а богатите луѓе не мораат да губат многу време во потрагата по уникатно и ретко велигденско јајце… Се што треба да…