Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 728.00 -2.93%    ALK 5,536.88 -0.24%    BESK 11,390.00 1.7%    GRNT 674.40 -2.77%    KMB 2,949.89 -0.35%    OHB 5,041.88 -1.14%    PKB 11,100.00 2.78%    RMDEN11 95.70 0.74%    RMDEN15 94.50 0%    RZUG 7.00 0%    RZUS 103.92 -0.08%    STB 911.87 0.17%    STBP 702.00 -2.92%    STIL 86.80 0.47%    TEL 266.84 -0.06%    TKVS 2,001.00 0%    TNB 10,353.49 1.85%    TPLF 951.00 -6.69%    VITA 9,000.00 0%    

Дневен хороскоп 12.01.2017

Време: 09:53

Датум: јануари 12, 2017

Категорија: ХОРОСКОП

astro-nova-slika

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес можно е да добиете понуда каква што сте посакувале. Потрудете се да бидете комуникативни и добро расположени. Не се допишувајте со личноста која ви се допаѓа, поканете ја на вечера.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Не истрчувајте, почекајте прво да се отворат сите карти. Пренесете му на саканото лице се што ви пречи. Потрудете се да не кажувате непромислени нешта.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сјајно се снаоѓате во новата деловна улога и ве импонира поддршката која ја добивате. Партнерот ја очекува вашата емотивна приврзаност. Понекогаш е доволно да се разберете само со поглед.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Се наоѓате во малку неблагодарна позиција и некој како да ви наметнува деловни правила. Нема причина да трпите неуспех поради нечие однесување. Ќе ви прилега некоја романтична средба со саканото лице.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Важно е правилно да се рабирате со соработниците и да ги испочитувате основните правила во деловната соработка. Немојте да бидете ситничари. Дозволете му на партнерот да прави што сака.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекува помош од постара и повлијателна личност. Не размислувајте за минатото, тоа не е добро за вас. Пронајдете партнер кој би можел да ги оствари вашите очекувања.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Се наоѓате во дилема меѓу своите потреби и исполнувањето на туѓите желби. Внимателно слушајте што ви говори интуицијата. Не се измачувајте во љубовта, вистинската личност ќе дојде кога најмалку ќе очекувате.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Посветете им внимание на приоритетните обврски и дозволете си малку одмор. Во љубовниот живот лесно го губите интересот за партнерот. Емотивното затишје ќе ви го промени мислењето.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Заплеткани сте во различните ситуации кои воопшто не се лесни за вас. Ќе избрзате со некоја одлука, а подоцна ќе се каете. Во љубовта нема причина да ја одложувате средбата со саканото лице.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ако се занимавате со приватен бизнис, избегнувајте било какви финансиски трансакции. Обидете се да направите реорганизацја во вашето опкружување. Слободните припадници на овој знак имаат потреба од емотивно врзување.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете во центарот на вниманието. Некој ќе се обиде да ве наговори на нешто. Можен е повик од личност со која одамна сте сакале да се видите насамо.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вашиот деловен успех позитивно ќе влијае на вашата околина. Не сакате некој да ве забавува и да ве заморува со опширните приказни. Во љубовта потрудете се да ги остварите своите емотивни намери или да придобиете нечија наклонетост.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 18-19.02.2017

  Викенд хороскоп 18-19.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Нетрпеливоста ќе ве охрабри да преземете акција, при што ќе бидете доста непромислени, а грешките во чекори може да ви…

 • Дневен хороскоп 17.02.2017

  Дневен хороскоп 17.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете подготвени да се вклучите во некои работи кои изгледаат многу напорни и кои можеби не ви одговараат. Ви се…

 • Дневен хороскоп 16.02.2017

  Дневен хороскоп 16.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Размислувате за тоа да започнете да правите големи и драстични промени кога станува збор за работата. Доколку сте во брак…

 • Дневен хороскоп 15.02.2017

  Дневен хороскоп 15.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Сатисфакција ви е трудот кој го вложувате, а претпоставените ќе знаат да ги ценат вашите напори – можен е некаков…

 • Дневен хороскоп 14.02.2017

  Дневен хороскоп 14.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека бројни деловни обврски ве кочат. Нема да се чувствувате добро во деловното опкружување. Во љубовта тажни сте…

 • Дневен хороскоп 13.02.2017

  Дневен хороскоп 13.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Не си дозволувајте нервозата да ве поремети. Важно е да останете прибрани. Во љубовта сте во потрага по личност која…

 • Викенд хороскоп 11-12.02.2017

  Викенд хороскоп 11-12.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток како да ги решавате проблемите на сите. Емотивно сте неодлучни, може да се случи некое лице да ве…

 • Дневен хороскоп 10.02.2017

  Дневен хороскоп 10.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви е проблем саканото лице да го убедите да поддржи некои ваши идеи. Не може да се каже дека…

 • Дневен хороскоп 09.02.2017

  Дневен хороскоп 09.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Внимателно избирајте кои зборовите кои ги користите во својот настап или на средбата со соработниците. Премногу внимание им посветувате на…

 • Дневен хороскоп 08.02.2017

  Дневен хороскоп 08.02.2017

    Овен (21.03 – 20.04) Одличен ден за напредок во сите нивоа и во сите дејности. Партнерот ви е поддршка за се, само треба да…